Komandos formavimo darbai: patarimai

Norite, kad Jūsų komanda dirbtų našiai vardan to paties rezultato? Tokiu atveju jai reikalingi komandos formavimo kursai, kurių metu bus padedami tvarūs pagrindai, kurie gali padėti darbuotojams dirbti našiau kartu. Kadangi komandos formavimas yra gana rimtas darbas – siūlome dėl smulkmenų tartis su specialistais, kurie gali padėti ne tik suburti komandą, tačiau taip pat ir jai vieningai sekti lyderio pėdomis, kurios rodo teisingą pavyzdį.

Pateiksime Jums kelis patarimus, kurie užtikrins, kad komandos formavimo darbai bus sėkmingi.

· Pirmiausia siūlome suprasti kiekvieną žmogų. Kiekvienas darbuotojas ateina į darbo vietą su savo charakteriu ir savo žiniomis. Reikia bandyti burti juos visus, tačiau tuo pačiu išlaikyti individualumą, kuris reikalingas kiekvienam jų

Komandos· Taip pat reikia paaiškinti – kokie yra viso šio proceso tikslai. Kol vienu atveju stengiamasi, kad būtų galima įmonei daugiau uždirbti, tuo tarpu kitu atveju pirmiausia stengiamasi suprasti žmones ir kiekvieną jų. Darbuotojai turi tai žinoti.

· Taip pat lyderis turi išsakyti savo polinkius, kadangi be jo dažniausiai kyla labai daug neaiškumų, kurie trukdo matyti kas ir kaip. Taip pat turi suteikti galimybę kiekvienam ateiti ir klausti tokiu atveju, kai kyla klausimų. Ir, žinoma, gauti aiškius atsakymus, kurie padeda paprasčiau suprasti – ko galima tikėtis.

· Taip pat komandos formavimas neapsieina ir be tam tikrų rolių, kurios padeda geriau suprasti – kas yra kas ir tuo pačiu kas yra atsakingas už tam tikrus darbus. Dažniausiai roles skirsto lyderis, tad svarbu, kad šio tipo darbą jis atliktų tinkamai.

· Galiausiai, reikia nepamiršti ir atsakingai vertinti kiekvieno darbuotojo kompaniją bei įdedama darbą, kuris padeda paprasčiau pamatyti – kurioje komandos vietoje yra tas darbuotojas. Tokiu atveju reikia imtis priemonių, kurios turėtų paskatinti jį dirbti našiau ir tuo pačiu kur kas labiau stengtis dėl įmonės.

Žinoma, reikalingas labai geras lyderis, mokytojas, kuris gali padėti ne tik suburti komandą, tačiau ją išlaikyti. Tad baigus kursus reikia ir toliau siekti, kad visi nariai dirbtų našiai. Ypač tokiu atveju, kai jie keičiasi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current month ye@r day *