Kadastriniai matavimai

Šiuo metu kadastriniai matavimai yra viena iš populiariausių paslaugų, kurios siūlomos statybų sektoriuje. Tuomet, kai mums reikia parduoti ar pirkti sklypą reikia samdyti matininkus. Tokių paslaugų reikia ir tuomet, kai norime nuomoti ar padalinti žemės sklypus. Tam, kad šios paslaugos būtų atliktos kokybiškai reikia pasirinkti profesionalius matininkus.

kadastriniai matavimaiAr patikėtumėte sudėtingus skaičiavimus žmogui, kuris neturi patirties šioje srityje? Tikriausiai, kad ne. Štai todėl Jums būtina samdyti tuos, kurie išmano savo darbo specifiką. Tam, kad kadastrinius matavimus atliktų tiksliai ir teisingai, matininkas turi tai puikiai išmanyti. Todėl labai svarbu kreiptis į patikimą įmonę, kuri dirba ne pirmus metus. Svarbu atminti, kad specialistas turi turėti ne tik patirties, bet ir Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos išduodamą pažymėjimą. Taip pat svarbu ir tinkamas išsilavinimas. Taigi viskas susideda iš daugelio sričių, tačiau pasirinkus teisingai neteks nusivilti darbų kokybe.

Ieškant kas atliks kadastrinius matavimus iškyla ir daugiau klausimų, nei, kad patikimų specialistų pasirinkimas. Verta paminėti, kad jei šias paslaugas norite užsakyti šiltuoju metų laiku, tai geriau darykite tai kuo anksčiau. Juk tuomet, kai oras palankus statyboms suaktyvėja ir matavimai. Jeigu vis dėl to prireikė šių paslaugų vasarą, tuomet teks nusiteikti tam, kad tai užtruks. Taip pat galima tartis už didesnį mokestį, kad kadastrinius matavimus atliktų skubos tvarka, tačiau tai kainuos papildomai.

Kaip vyksta kadastriniai matavimai? Išsirinkus matininką prasideda darbas. Jis matuoja žemės sklypą. Kiek trunka šis darbas atsakyti galima tik įvertinus sklypo sudėtingumą ir dydį. Kuo jis didesnis ir sudėtingesni matavimai turi būti atlikti, tuo matininkas užtruks ilgiau. Taigi darbo atlikimas gali trukti nuo kelių dienų iki kelių mėnesių. Kuomet matavimai baigti reikia laukti, kol Nacionalinė žemės tarnyba patikrins visus duomenis, kuriuos pateikia matininkas. Šis etapas gali trukti iki mėnesio. Štai po šių atliktų darbų pereinama prie paskutiniojo etapo – Registrų centro. Jame tikrinami duomenys. Tai užtrunka iki 10 dienų. Vėlgi, jei Jums reikia, kad tai būtų atliekama greičiau, galite sumokėti papildomai nustatytą mokestį ir darbai vyks greičiau.

Kartais girdime pasakojimų, kad kadastriniai matavimai labai ilgai trunka. Darbų atlikimo trukmė priklauso nuo sklypo dydžio, metų laiko ir užimtumo bei, kiek trunka įvairūs tikrinimo etapai. Bet kuriuo atveju laukimas atsiperka. Svarbiausia, kad matavimai būtų atlikti tiksliai ir teisingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current month ye@r day *